Category Archives: Ogłoszenia parafialne

14paź/14
986523_prezent_34

Akcja „Prezent pod choinkę”

„Prezent pod choinkę” to ogólnopolska akcja charytatywna, która prowadzona jest w Polsce od 2001 roku, polega na przygotowywaniu przez dzieci, młodzież i osoby dorosłe prezentów dla dzieci najuboższych, potrzebujących naszego wsparcia za granicą, a od 2013 roku do tych, którzy mieszkają na Ukrainie, Białorusi i w Rumunii.

5 KROKÓW – JAK PRZYGOTOWAĆ SWÓJ PREZENT

 1. Weź pudełko po butach o wymiarach około 30/20/10 cm, pomaluj je lub oklej kolorowym papierem.
 2. Zdecyduj, dla kogo przeznaczysz prezent. Masz do wyboru dzieci w różnym wieku, dziewczynki i chłopców. Na pudełku naklej wybraną etykietę.
 3. Zapełnij pudełko. Jeżeli chcesz, możesz włożyć do środka swoje zdjęcie, adres czy list w języku ukraińskim, rosyjskim lub angielskim.
 4. Pudełko zwiąż gumką lub sznureczkiem – NIE ZAKLEJAJ – ułatwi to pracę kontroli celnej.
 5. Przygotuj 10 zł jako opłatę na pokrycie kosztów organizacji akcji i transport.

UWAGA! Paczka powinna zawierać tylko nowe rzeczy oraz oryginalnie zapakowane słodycze z datą ważności upływającą nie wcześniej niż 1 kwietnia 2015 roku.

Całość przesyłki: paczkę + 10,00 zł dostarcz na naszą parafię (ul. Bednorza 20, Katowice-Szopienice). Termin dostarczania paczek upływa 16 listopada 2014 r. Termin ten jest podyktowany czasem, który jest potrzebny  na zwiezienie paczek z całej Polski do bazy akcji, czyli Dzięgielowa, przygotowanie ich do transportu za granicę tj. m.in.: zapakowanie  do kartonów zbiorczych, zważenie, podzielenie na kraje itd.

Wszystkie prezenty trafią do ubogich dzieci na Ukrainie, Białorusi i w Rumunii.
Co może być prezentem?

 • art. higieniczne: pasta do zębów, szczoteczka do zębów, szampon, dezodorant, chusteczki higieniczne, krem do rąk, podpaski (fabrycznie foliowane)
 • art. szkolne: kredki, ołówki, gumki, książeczki do malowania, książeczki z obrazkami dla najmłodszych
 • zabawki: przytulanki, klocki, puzzle, ozdoby do włosów, układanki dydaktyczne
 • odzież: czapki, szaliki, podkoszulki, skarpety, rękawiczki
 • słodycze: cukierki, czekolady, ciastka, batoniki – w fabrycznie zamkniętych opakowaniach, z wyraźnie oznaczonym terminem ważności; termin ważności nie może upływać przed 1 kwietnia 2015 roku.

Co nie może być prezentem?

 • artykuły intensywnie pachnące;
 • artykuły łatwo psujące się, wrażliwe na ciepło;
 • artykuły spożywcze inne niż słodycze (cukier, mąka, makaron, konserwy);
 • leki i witaminy;
 • zabawki oraz publikacje o charakterze militarnym.
Jeśli możesz przygotuj paczkę dla chłopca w wieku 12-15 lat. Co roku takich paczek mamy najmniej, a są one równie potrzebne. Jeśli nie wiesz, co włożyć do takiej paczki zapytaj kogoś kto ma syna w podobnym wieku lub skontaktuj się z nami pod adresem: prezent@cme.org.pl.

 

21wrz/14
Krzyż

Zbieramy na nowy krzyż!

Drodzy internauci!

Nasz cmentarny krzyż ma już swoje lata. Jest wykonany z drewna i mimo konserwacji znajduje się w złym stanie.
Postanowiliśmy, iż przed tegoroczną Pamiątką Umarłych chcielibyśmy zlecić wykonanie nowego krzyża i postawienie go w miejscu starego. W związku z tym prosimy o składanie ofiar na ten cel.

Można je złożyć wpłacając na przygotowaną listę na plebanii (ul. Bednorza 20, Katowice-Szopienice) lub przekazując swoją ofiarę na konto bankowe naszej parafii:
ING Bank Śląski S.A. 38 1050 1214 1000 0007 0277 8101
(dla wpłat z zagranicy w dowolnej walucie; Kod BIC Swift: INGBPLPW, PL 38 1050 1214 1000 0007 0277 8101)
Parafia Ewangelicko-Augsburska w Katowicach-Szopienicach
ul. ks. bp. H. Bednorza 20
40-384 Katowice
z dopiskiem: darowizna na cele kultu religijnego – krzyż cmentarny

Serdecznie dziękujemy
Rada Parafialna Parafii Ewangelicko-Augsburskiej w Katowicach-Szopienicach

11wrz/14

Zaproszenie do Sosnowca

Parafia w Sos­nowcu zaprasza na wykłady w ramach wys­tawy “Sos­nowieckie Sacrum” w Zamku Sieleckim. 17 wrześ­nia his­torię ewan­ge­lików w Sos­nowcu przed­stawi ks. Adam Malina, pro­boszcz sos­nowieck­iej parafii. Tydzień później, bo 24 wrześ­nia ks. bp Jan Cieślar zaprezen­tuje wykład na temat życia ewan­ge­lików w dawnym zaborze rosyjskim. Na sam koniec cyklu, czyli 1 października ks. dr Adrian Kor­czago opowie o ewan­gelick­iej duchowości, prak­tykach religi­jnych i zwyczajach.